Põiepõletik kimbutab enamasti naisi ning eriti sügisesel ajal, aga klassikaliseks külmetushaiguseks seda ei loeta. Pigem annab see märku sellest, et organism pole külmema ilmaga veel kohanenud või alakeha külma saanud. Põiepõletikku tekitab kuseteedese sattunud Escherichia coli nimeline soolekepike, aga levinud on ka põiepõletik nö. mesinädalate haigusena – tekkinud kirglike ööde tagajärjel. Põiepõletiku peamiseks tunnuseks on probleemid urineerimisel – vajadus urineerimiseks esineb tihti ning urineerimine on valulik (eriti lõppjärgus).
Kuidas põiepõletikku ravitakse?
Kõigepealt peaks kindlasti proovima põiepõletikku ravida koduste vahenditega, näiteks juua palju vett või teed, et haigusttekitavad bakterid rohke urineerimisega kuseteedest välja uhtuda. Juua võib ka punaseid mahlasid – granaatõuna- või jõhvikamahla. Teedest on sobivaimad pohla-, kase- või leesikalehe teed, saadaval on ka spetsiaalne põietee. Apteegi käsimüügis leiduvad põiepõletiku ravimiseks preparaadid Urosept ja Urinal. Koduste vahenditega ravides peaks haigus leebuma paari päevaga.
Millal pöörduda arsti poole?
Arsti juurde peaks pöörduma siis, kui koduste vahenditega ravimisest kasu ei ole või haigus veelgi ägeneb. Perearst määrab raviks antibiootikumid, mille abil haigus paari päeva jooksul taandub. Kindlasti peaks arsti juurde pöörduma ka siis, kui põiepõletikuga kaasneb palavik – see võib viidata neeruvaagnapõletikule. Ka neeruvaagnapõletikku ravitakse antibiootikumidega, aga sellest paranemine võtab aega mitu nädalat.
Teised teenused
Pange oma viisidiaeg kinni
+372 5838 7699