Tupeseene sümptomid
Mis tupeseent tekitab?
Põhiliselt sõltub siin paljuski hügieenist ja üleüldisest elustiilist. Tupeseent võivad põhjustada rohke või pikaajaline ravimite (eriti antibeebipillide) tarvitamine; sünteetilise aluspesu, stringide või väga kitsaste riiete kandmine, ebasobivate või allergiat tekitavate pesukaitsmete või pesuvahendite kasutamine. Oma mõju võib olla liiga ka kõrgel või liiga madalal veresuhkrul, ala- või ülekaalul, valel toitumisel ja stressil. Mõjutada võivad vähene või ka liigne hügieen (liigne pesemine leeliseliste vahenditega), sagedased seksuaalvahekorrad või vahekord uue partneriga.
Kuidas tupeseen ilmneb?
Tupeseene puhul võivad olla kaebusteks kipitus, valulik urineerimine, sügelus, valulik vahekord või isegi turse, lõhed või haavandid limaskestadel.
Mida teha tupeseene ennetamiseks?
Kuna tegu ei ole klassikalise suguhaigusega, siis on mõistlik enne tugevamate vahenditega ravima asumist püüda tupeseene ägenemist ennetada. Selleks peaks lihtsalt selle ägenemise põhjusi vältima – hoida normaalset hügieenireźiimi ja vajadusel kasutada apteegis saadaolevaid intiimpesugeele. Vältida liigset ravimite kasutamist, võimalusel vahetama rasedustest hoidumise moodust. Kanda naturaalsetest materjalidest valmistatud puuvillast aluspesu ja sobivaid pesukaitsmeid. Organismi üldise immuunsuse tagavad aga kõige paremini õige päevareźiim, ratsionaalne toitumine, mõõdukas liikumine ning lihtsalt õnnelik olemine.
Teised teenused

Pange oma viisidiaeg kinni
+372 5838 7699