Suguhaigusele viitavate sümptomite ilmnemisel võib pöörduda oma perearsti poole, kes siis suunab edasi vastava spetsialisti vastuvõtule. Vastava spetsialisti poole võib pöörduda ka otse – günekoloogid, veneroloogid ja uroloogid töötavad igas suuremas kliinikus, lisaks on loodud ka spetsiaalsed noortekabinetid, kus lisaks nõustamisele saab lasta end ka levinumate suguliste haiguste vastu testida. Loodud on ka hulgaliselt erakliinikuid, kus testimine on küll kallim, kuid vastuvõtule saab kiiremini.
Teise alternatiivina on tänapäeval olemas võimalus ennast levinumate suguhaiguste suhtes ka ise kodus testida. Selleks saab vastavalt veebilehelt valida vajalikud testid, misjärel talle saadetakse komplekt proovide võtmiseks. Uriiniproov või tupest võetud kaapeproov saadetakse laborisse. Oma testi tulemusi saab vaadata juba mõne päeva pärast samuti veebilehelt, kus need on parooliga kaitstud. Kodusel meetodil on end võimalik testida näiteks klamüüdia, gonorröa, trihhomoniaasi, herpesviiruste ja mükoplasmoosi suhtes. Ühe võimaluse enda koduseks testimiseks leiate SIIT.
Kui soovite täielikku anonüümsust, siis saab Internetist osta enda koduseks testimiseks ka kiirteste.
Kuna HIV ei levi ainult sugulisel teel ning selle tagajärjed võivad olla ühed tõsiseimad, siis kindlasti peaks end laskma aeg-ajalt testida ka HIV suhtes. HIV testi saab enamasti teha tasuta ning selleks peaks pöörduma perearsti või eriarsti poole. Võimalus selleks on loodud ka spetsiaalsetes noorte nõustamiskeskustes ning HIV nõustamis- ja testimiskabinettides üle Eesti.
Teised teenused
Pange oma viisidiaeg kinni
+372 5838 7699